Milujete sa, ale nefunguje to tak, ako by malo?

Autor: Kristína Šandorová | 10.12.2015 o 16:39 | Karma článku: 2,23 | Prečítané:  342x

Je neuveriteľné, ako rýchlo sa menia veci okolo nás. Skúste sa zastaviť a predstaviť si, kde ste boli takto pred rokom, ktorých ludí ste mali okolo seba, ako sa možno zmenili niektoré vaše názory. V mojom prípade takto rok dozadu 

som mala úplne iný život. Zmenilo sa veľmi veľa vecí. Vymenila som štát, v ktorom som žila, prácu, ale hlavne ešte takto rok dozadu som mala iného priateľa a myslela som si, že to bude na dlho, možno do konca života. 

Čo sa týka teda vzťahov, rada by som zdelila pár užitočných informácii pre niekoho, kto to potrebuje.

1. VZŤAH TREBA NEUSTÁLE BUDOVAŤ

Vzťah nie jej tom, že nájdeme niekoho, do koho sa zamilujeme a on sa zamiluje do nás a tým to končí. Vzťahy a manželstvá končia, lebo zlyhala snaha z jednej, druhej strany alebo z oboch strán. Veci typu ako "Začal som sa nudiť v tom vzťahu" alebo "Je z toho hrozný stereoptyp" by sa nestali, keby ľudia viac bojovali o to, čo majú. Prečo na začiatku sme boli s tým človekom šťasní, milovali sme ho a mysleli sme si, že je ten pravý? Prečo sa to po nejakom čase (ak sa nič vážne nestane) zmenilo? Pretože vlastne nič sa nezmenilo. Nezmenil sa on/ona, nezmenil/a som ja, sme stále tí istí ľudia. Stane sa to, že toho druhého začneme brať ako samozrejmosť, ako niekoho, o kom vieme, že s ním máme minulosť, že mu na nás záleží, že nás len tak neopustí, a že sa na neho môžeme spoľahnúť. Niekedy sme si týmito faktami takí istí, že si ani nevšimneme, že z tej strany druhej sa to zmenilo. Začneme v tom plávať. Nesnažíme sa už ďalej toho človeka spoznávať, lebo si myslíme, že už o ňom všetko vieme. Namiesto večerných konverzácii si radšej pozrieme film, pri ktorom potom zaspíme. Nakoniec začneme mať pocit, že nám niečo chýba, začneme pochybovať asi o všetkom, o čom sa len dá. 

Mať zdravý, udržiavaný vzťah je nesmierne náročné, ale nie je to nereálne. Snaha musí byť samozrejme na oboch stranách, pokiaľ nie je, smeruje to jedine ku koncu. Aj po desiatich, dvadsiatich, tridsiatich rokoch je možné mať vzťah, v ktorom sú dvaja ludia šťastní a nevzdajú sa jeden druhého do konca života. Ako na to?
Spoločné aktivity sú nesmierne dôležité. Výlety a dovolenky hrajú veľkú rolu, ale taktiež čokoľkovek, čo vás vytrhne zo stereotypu a čo vás bude baviť. Napríklad chodiť spolu na bowling, na párty, na spoločné tance, do spoločnosti. Nenechávajte si svojho partnera/partnerku len pre seba, Socializácia je veľmi dôležitá. Mať spoločných priateľov so svojim priateľom, s ktorými môžete tráviť spoločný čas vám zaručí fungovanie vzťahu z veľkej časti.

Rozprávať sa o všetkom, čo vám len príde na myseľ. Snažiť sa ho/ju rozosmiať vždy, keď to je len možné. Spoločný smiech robí zázraky.

2. SEX


Sex hrá samozrejme tiež veĺkú rolu vo vzťahu. Keď máte pocit, že váš partner/ka už s vami nechce spávať tak často, ako pred tým, nie je to pocit, ale je to naozaj tak. Dôvodom je väčšinnou, že už vie, čo má v tej posteli čakať. Stačí sa len posnažiť to nejakým spôsobom zmeniť, vymyslieť niečo nové a hlavne to psychicky a fyzicky precítiť, toho druhého to potom neuveriteľne nakopne.

3. PODPORA

Podporovať svoju polovičku je nesmierne dôležité. Nikdy jej nedajte pocítiť, že jeho/jej ciele, myšlienky a problémy pre vás nie sú dôležité. Nemusíte súhlasiť s niektorými vecami, čo si myslí, ale to je okej, lebo o tom to je, že ľudia majú rozdielne názory a pohľady na svet, práve preto je každá osobnosť výnimočná. To, že niekto má iný názor ako vy, neznamená, že váš je ten správny a jeho je ten nesprávny. Pretože nikto skutočne nemôže určiť, čo je správne a čo nie vďaka rôznorodosti myslenia každého človeka. Vyjadrite svoje presvedčenie, ale akceptujte názory vašeho partnera, snažte sa im porozumieť. Jeho/jej problémy sa vám nemusia zdať také vážne, ako ich oni reprezentujú, ale to je ako keby ste sa zamysleli nad situáciami, kde ste dostali padáka v práci, kde sa s vami rozišiel priateľ, kde ste mali totálne mizerný deň, kde vás niekto oklamal alebo okradol. Pre vás je to vtedy tá najhoršia vec na svete, ale ak sa zamyslíte nad skutočným utrpením, prídu vám na um napríklad bezdomovci, chudobné deti v Afrike, násilie, vraždy a veľa iného. Ale je v poriadku prežívať vlastné zlé situácie, aj keď koniec koncov nie sú až také zlé, lebo ľudia musia riešiť to, čo sa deje okolo nich. A preto sa snažte pomôcť rozumieť problémom, ktoré sa dejú okolo vašej priateľky/priateľa.

4. SYMPATIE K INÝM

Aj toho najviac zamilovaného muža budú priťahovať iné ženy a aj tú najzamilovanejšiu ženu budú priťahovať iní muži. ALE TO JE NORMÁLNE. Väčšina ludí si myslí, že je to niečo hrozné, veľa vzťahov stroskotá na tom, že jeden alebo druhý si povie, že ak ho priťahuje niekto iný, tak to asi znamená, že jeho polovička pre neho už nie je dostačujúca. Ľudia sú najinteligentnejšie tvory na svete a s touto inteligenciou prichádzajú veľké obzory. Ak napríklad stretneme niekoho, kto sa nám veľmi páči, lebo má všetky naše sympatie, je v poriadku si to priznať, Vzápätí si ale treba uvedomiť, že máte vzťah, v ktorom ste šťastní, že máte lásku, zázemie napríklad a veľa iného. Ak vám v tomto smere nič nechýba, pousmejete sa nad tým, že ak aj ten muž/žena má záujem o vás, má jednoducho smolu.

5. UDRŽIAVANIE SA


Aj keď sme našli niekoho, kto sa o nás stará, nesmieme zabudnúť starať sa aj sami o seba. Je jasné, že náš partner je s nami kvôli tomu, aký sme, ale nie je to len kvôli tomu. Chémia a sympatie na fungovanie vzťahu sú nevyhnuté. Snažte sa pred ním/pred ňou vyzerať dobre, nezanevrite na seba. Sem tam zmeňte účes, farbu vlasov, starajte sa o svoju pleť.  Do šatníku zaveďte aj sexy kúsky, v ktorých sa môžete predviesť niekde v reštaurácii alebo v divadle. Jedzte zdravo a cvičte. A toto nie je niečo, čo robíte len pre ňu/neho, ale hlavne pre seba. Sebavedomím vystupovaním pritiahnete spoločnosť a vzbudiť v tom druhom zdravú žiarlivosť opäť len prispieva ku vzťahu. 

 

Nečakajte hlavne na zázraky. Vzťahy v skutočnosti nevyzerajú ako filmoch alebo ako vo vašich obľúbených seriáloch. Keď do vášho života vstúpi niekto, kto za to naozaj stojí, je len na vás a na ňom, ako s tým naložíte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami (Komentár Máriusa Kopcsaya)

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Férové, ale drsné ultimátum z USA (Schutzov týždeň)

Prečo je balvanom v oku ten iliberál, ktorý nevládne?

Blog prezidenta SZĽH

Silné reči hokej nespasia

Spor Lintner vs. Krajči ukázal, aké zbytočné sú silné reči veľkých chlapcov.


Už ste čítali?